Jeigu turite gražią veją, tai matyt ir savaeigė žoliapjovė kažkur ūkiniame pastate pastatyta. Bet ar tikrai žinote visus dalykus, kuriuos reikia žinoti, norint turėti tą išpuoselėtą veją? Štai į ką reikėtų atkreipti dėmesį.
Kaip dažnai pjauti veją?
Net jeigu jūsų akumuliatorinė žoliapjovė kaina ir buvo labai brangi, tai nereiškia, kad reikės ją saugoti ir brangintini retai pjaunant žolę. Žolę reikia pjauti tada, kada reikia. Priklausomai nuo sezono, nuo oro, ji augs nevienodai. Todėl, kai tik ji paaugs tiek, kad jau bus nesmagu po ją vaikščioti, metas ją trumpinti. Dažniausiai žmonės žolę pjauna kas 1 – 3 savaites. Kuo didesnis sklypas, tiesa, tuo pjauna rečiau, nes tai visgi laiką užimantis darbas. Kita vertus, kiti žmonės vejos nepjauna patys, o tą patiki žoliapjovei robotui.
Kokią žoliapjovę rinktis?
Priklausytų nuo jūsų biudžeto, nuo sklypo tipo ir norimo rezultato. Apibūdinkite pardavėjams iškart viską, ir jums leis išsirinkti. Tik nepirkite iš turgaus ar iš skelbimų puslapio dėvėtos, nes nežinote, kas su ja slapčia negerai, o ir garantija jau negalios.
Atsargiai pjaukite rudenį
Gražų rudens laiką galite pjauti žolę atsargiau. Kadangi tada visur krenta obuoliai, kriaušės, gilės ir kaštonai. Tai gražus derlius, kuriuo reikia džiaugtis per derliaus šventes, bet ne turbūt ne toks dalykas, kuriuo reikėtų grožėtis tuomet, kai kaštonai šaudo iš po žoliapjovės peilių. Viską reikia nurinkti dėl jūsų pačių saugumo ir dėl žoliapjovės gerovės. Peiliams tikrai ne į sveikatą, jeigu jie bus atšipinami arba sulankstomi tam tikrų kietų kliūčių.
Nepjaukite šlapios žolės
Šlapia žolė – tikras peilis jūsų žoliapjovės peiliams. Skamba keistai? Bet mintį supratote. Tai ta situacija, kai žolė tampa pranašesnė ir pavojingesnė peiliams, nei peiliai žolei. Nes šlapia žolė greitai praslysta, jos neina normaliai tvarkingai nupjauti, o ta drėgmė labai pavojinga peiliams.
Laikykitės saugumo ir tvarkos
Ypač darbuojantis su trimeriu, reikėtų būti labai atsargiems. Tačiau ir su bet kuria kita žoliapjove reikia dirbti su apsauginiais akiniais, turint gerą darbo drabužį, pirštines, batus, kurių negalia nupurkšti žaliais žolės skuteliais.
Tvarkingai laikykite techniką, prieš tai išvalykite
Surinkite nupjautą žolę. Sutvarkykite techniką. Žoliapjovę po darbo reikia išjungti ir nuvalyti, sutvarkyti, padėti saugiai ir sausai. O žolę, jeigu žoliapjovė be krepšio, reikia sugrėbtu grėbliais ir taip užtikrinti puikią sklypo išvaizdą.
O jei kiemas nėra didelis, ir dar gėlytėmis apsodintas, ar pakaktų elektrinės žoliapjovės? Ar jas tikrai taip keikia dėl nepatogumo su laido pernešimu? bet nesinori tų visų tepalų ir benzinų…