Kur kreiptis, jeigu sutriko psichinė sveikata?

Sutrikus psichinei sveikatai reikia skubiai ieškoti profesionalios pagalbos. Tai gali būti psichologo kabinetas, psichiatrijos klinika ar anoniminė pagalbos telefonu linija. Kiekvienas būdas yra geras, jei padeda žmogui atgauti pusiausvyrą ar laiku parenka tinkamą gydymą.

Psichiatrijo konsultacijosLabai dažnai žmonės turintys tam tikrų problemų psichologiniame lygmenyje, nežino kur kreiptis ir ką daryti. Pirmiausia reikia suprasti skirtumą tarp šioje srityje dirbančių specialistų. Vienas iš dažniausiai minimų specialistų yra psichologas. Daugelis bijo kreiptis į jį, dėl visuomenėje vyraujančių stereotipų, kad pas psichologą eina tik silpni žmonės ar juos gydo stipriais psichiką veikiančiais vaistais. Visų pirma, tai tik stiprūs žmonės pasiryžta peržengti psichologo kabineto slenkstį, nes tam reikia drąsos ir susikaupimo. Dėl vaistų skyrimo, tai reikia pasakyti, kad tai tėra neteisingas supratimas apie tai ką daro psichologas. Psichologai jokių gydymų neskiria. Jie tik konsultuoja žmones. Psichologai tiria įvairius žmogaus psichikos procesus, analizuoja asmenybės bruožus ir pateikia tam tikrus testus, kad klientai galėtų geriau save pažinti. Turintys problemų su baimėmis, sergantys depresija, turintys psichologinių problemų kitokio pobūdžio, gali kreiptis konsultacijos pas psichologą. Jis konsultacijos metu išklausys ir patars kaip keisti savo įsitikinimus bei gyvenimą geresne linkme.

Tuo tarpu psichiatrai ne tik konsultuoja, kaip tai daro psichologai, bet ir skiria reikiamą gydymą. Toks gydytojas išklausęs pacientą nustato diagnozę arba skiria papildomus tyrimo metodus. Kai yra diagnozė, skiriamas gydymas. Šis specialistas gydo tiek psichotropiniais vaistais, tiek ir skiriant psichoterapiją.

Jeigu žmogus turi vienokių ar kitokių psichologinių negalavimų ar sutrikimų, tai pirmiausia reikia ieškoti pagalbos kreipiantis pas šeimos gydytoją arba ten, kur teikiamos tokios paslaugos, pavyzdžiui, psichiatrijos klinika. Visi šie specialistai dirba tam, kad žmogui, kuris kreipiasi, būtų suteikta reikalinga pagalba. Pirmiausia laukia pokalbis ir, jei prireiks papildomi tyrimai. Kartais net neprireikia rimtesnio gydymo, nes padeda paprasčiausias pokalbis su specialistu. Nors manoma, kad galima išsikalbėti su artimaisiais, tačiau dažniausiai būtent artimiesiems žmonės negali pasakyti to, ką gali pasakyti psichologui ir psichiatrui. Dėl to reikia nebijoti ir kreiptis pagalbos.

Kartais dvejojama ir nežinoma, kada kreiptis pagalbos. Galima tik pasakyti, kad bet kokie užsitęsę neigiami išgyvenimai ar pakitusi emocinė būklė turėtų būti vertinama atsakingai ir verčiau kreiptis pirminės konsultacijos, nei vėliau gailėtis dėl to, kad laiku nebuvo priimtas sprendimas apsilankyti pas specialistą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *