Jeigu pas žmogų yra ne vietoje augančių apgamų, ypač keliančių grėsmę, tada laukia apgamu salinimas lazeriu. Kiekvienas žmogus pats nusprendžia, ką daryti su apgamais, kuriuos jie turi. Specialistai pataria tiesiog labai stebėti apgamo pokyčius ir taip suprasti, ar jie gali pakenkti.
Kada šalinti
Paprastai stebint apgamus reikia atkreipti dėmesį į tai, ar jie nekinta. Jeigu apgamas staiga ima didėti, mažėti, juosti, pasidaro drėgnas, keičiasi jo forma, ypač jeigu ji darosi nesimetriška, atsiranda juodi taškai, gali būti, kad jis tampa piktybiniu. Todėl didesnius apgamus verta vien dėl to apžiūrėti nuolat. Taip pat negalima apgamų patiems pažeisti. Tad jeigu apgamas eina, pvz., per tą vietą, kur segasi liemenėle, tada jis gali būti nuolat kliudomas, o nuo to vėliau irsupiktybėti. Dėl to verta šalinti ir tokius apgamus, kurie nuolat kliudomi, kartais nudreskiami. Tiesiog dėl profilaktikos. Labai didelius apgamus taip pat siūloma šalinti. Taip pat riekia vis kartais nueiti pas dermatologą ir jis patars, ar reikėtų nerimauti dėl apgamo. Laikui bėgant kai kurie apgamai auga, tačiau tai nėra piktybinis elgesys, veikiau norma. Daug kas priklauso ir nuo paveldimumo. Taigi, apgamų šalinimas turėtų būti atliekamas kaip įprastas dalykas tada, kai jis yra būtinas.
Praktikoje buvo paprasčiau
Taigi, Skaistė sako, kad jai apgamų šalinimas lazeriu atrodė labai baisus dalykas. Penkis metus mergina nesiryžo nueiti pas specialistus. „Paskutinį kartą segantis liemenėlę aš jį taip stipriai nudrėskiau, kad iki dabar supykina, tai prisiminus, nors jau to apgamo seniai nebėra. Tada supratau, kad reikia greičiau jį pašalinti, kol jis dėl mano kaltės netapo kokiu vėžiniu susirgimu. Nepažinojau jokio žmogaus, kuriam būtų prieš tai buvę pašalinti apgamai, o taip pat ir neturėjau su kuo pasitarti. Paskaičiau forumus. Nusprendžiau, kad į juos turbūt rašo tik tie žmonės, kuriems jau visiškai būna blogai, ir kurie jau visiškai nebežino, ko griebtis, kuriems viskas komplikuojasi ir t.t. Tie, kam gerai viskas būna, neina ir nerašo.
Nuėjau pas chirurgą, jis paskyrė pasidaryti tyrimus. Atėjau po savaitės, visi tyrimai buvo geri. Nusiuntė pas chirurgą. Atsiguliau ant pilvo, jis pasilenkė ir paklausė, ar nesu alergiška kažkam, pajaučiau nedidelį bakstelėjimą, tai buvonuskausminamieji. Už dar 10 sekundžių man jau užklijavo pleistrą, nes apgamas jau buvo pašalintas su lazeriu. Vėliau nieko neskaudėjo, viskas gražiai užgijo“, – pasakoja Skaistė.