Sakoma, kad ne tik vestuvių fotografas turi suprasti savo darbą, pareigas ir tai, ką turi realiai atlikti per vestuves. Taip pat svarbu ir kaip per vestuves elgiasi patys žmonės, kuriems reikia fotografo. Tam, kad ir jūs būtumėte patenkinti, ir vestuvių fotografas sulauktų deramos pagarbos bei elgesio, patiekiame kelius patarimus, kaip teisingai elgtis su vestuvių fotografu.
Neprašykite nuotraukų iškart
Viena iš klaidų, kurias žmonės daro pradėję bendrauti su vestuvių fotografais, tai per greitas nuotraukų prašinėjimas. Kartais vos padarius nuotrauką iškart lekiama pasižiūrėti per kameros ekranėlį, kaip gavosi. Arba jau kitą dieną prašoma nuotraukų. Juk neprašote, kad jums restorane atneštų patiekalą iškart, vos tik užsisakius, dar nepagamintą. Kažin, ar jums būtų skanu neiškepta pica. Taigi, ir nuotraukų pagaminimui reikia pilno tam laiko. Reikia ir nufotografuoti kadrus, ir juos atrinkti, ir galiausiai viską tinkamai sutvarkyti, atlikti korektūrą, o tada jau ir bus įteikiamos nuotraukos tiems,kam jos priklauso.
Neaiškinkite, kaip jus turi nufotografuoti
Kartais įkaušę žmonės svečiuose ima galvoti, kad jie viską moka geriau negu fotografai. Ir tada imasi aiškinti, kaip jie turėtų būti nufotografuoti. Kas yra tikrai nelogiška. Nes juk jūs nesate vestuvių fotografai, tą daro savo darbą žinantys žmonės, taigi, ir nurodinėti jiems kažko tikrai nederėtų. Ypač tą mėgsta merginos, kurios neva geriausiai žino, kokiu kampu atrodo patraukliai.
Nesakykite, kad atsiųstų visas nuotraukas
Pats blogiausias dalykas yra prašinėti fotografo, kad jis atsiųstų daugiau nuotraukų, kad atsiųstų „ir tas, kur parkelyje fotografavomės“, ir visokias kitokias, kurių tikėjotės, kad bus, bet negavote. Jeigu fotografas atrinko tam tikras nuotraukas, tai tik jas ir turite matyti. Kitos jam pasirodė netinkamos, nevertos dėmesio. Gerbkite autoriaus sprendimą ir neprašykite daugiau.
Neslėpkite autorystės
Jeigu taip nutiks, kad jūsų vestuvių fotografas padarys labai gerų nuotraukų, kurias vėliau visur viešumoje naudosite, parašykite ir, kas fotografavo. Kartais žmonės tiesiog rašo, jog „nuotrauka iš asmeninio archyvo“. Na ir kas, kad ji yra iš asmeninio archyvo, bet kažkas tau tą archyvą padėjo pasidaryti. Kažkas sukūrė visą tą nuotraukų lobyną, tad ir tu turi būti dėkingas žmonėms, padėjusiems sukurti tokias nuotraukas, kokių norėjai. Tad vietoje „asmeninio archyvo“ visada geriau nurodyti tikrąjį fotografą ar fotografę. Tuomet vestuvių fotografas gaus kažkiek viešumo ir galbūt, jeigu žmonėms patiks jūsiškės nuotraukos, jis vėliau gaus ir daugiau užsakymų, tiesiog natūraliai galės kažkiek daugiau užsidirbti.