Turbūt jau žinote, kad nuo 2018 m. sausio 1 d., statybos leidimai gyvenamųjų namų statybai išduodami tik projektams, pagal kuriuos namo energinio naudingumo klasė yra ne žemesnė kaip A+. Vadinasi, statytojam aktuali turi būtine tik sienų ir stogo šiluminė varža, bet ir šilti langai bei durys.
Pagal statybos techninio reglamento STR 2.01.02:2016 „Pastatų energinio naudingumo projektavimas ir sertifikavimas“ A+ klasės pastatams keliamus reikalavimus gyvenamojo pastato langų ir durų šiluminio laidumo rodiklis turi būti ne didesnis nei 0,85 (W/(m²K). Natūralu, kad statytojams labiau rūpi išsirinkti gerus langus, mat jų name yra kelis kartus daugiau nei durų, tačiau pastarosios taip pat yra itin svarbios. Deja, šiltų duru pasirinkimas rinkoje nėra didelis, panašu, kad daugeliui gamintojų tai nėra prioritetinė sritis.
Kadangi lango šiltumas pagrinde priklauso nuo naudojamo stiklo paketo, sudarančio itin didelį lango plotą, tokias pačias šilumines savybes pasiekti durų gamyboje yra išties nelengva. Kadangi lauko durys dažniausia būna su mažu stiklo paketu arba iš vis be jo, durų varčios „sumuštinyje“ naudojamos termoizoliacinės plokštės, pavyzdžiui iš poliuretano ar polistireno.
Pavyzdžiui, UAB „Varkojis ir kompanija“ 92mm storio medines duris, atitinkančias A+ klasę, gamina iš daugiasluoksnės klijuotos pušies arba ąžuolo medienos bei termo plokštės. Tokios durys gali būti ir su trijų stiklų paketų bei plastikiniu skiriamuoju „Swisspacer Ultimate“ rėmeliu tarp stiklų.
Kokybiški daiktai turi savo kainą, todėl ir pagal individualų užsakymą gaminamos gerai apšiltintos medinės lauko durys kainuos šiek tiek daugiau. Antra vertus, gaunate ne tik galimybę laisvai rinktis durų matmenis, atspalvį, bet ir išvaizdą. Moderni kompiuterizuota gamybos technika leidžia pagaminti bet kokios išvaizdos duris – ne tik minimalistinio dizaino vienspalves duris, bet ir įspūdingai atrodančias duris su bet kokiais raižiniais, raštais ar stiklo, mozaikos intarpais. Tokias duris nesunkiai pritaikysite prie bet kokio namo eksterjero – tiek klasikinio, tiek modernaus ar kaimiško. Vertinant natūralų medžio grožį galima rinktis natūralią bespalvę apdailą – laką, na, o savo interjerui duris renkantis pagal spalvą, gamintojai nudažyti jas gali ekologiškais vandens pagrindo dažais bet kokiu įsivaizduojamu atspalviu.