Veterinaras Vilniuje pataria, kaip prailginti šuns amžių

Šuns gyvenimo amžius priklauso nuo jo veislės, gyvenimo būdo ir priežiūros. Veterinaras Vilniuje primena, kad natūralioje aplinkoje visų gyvūnų amžius yra gerokai trumpesnis dėl ligų ir traumų. Tuo tarpu žmogaus prižiūrimas augintinis gali išgyventi ir daugiau nei 10–15 metų. Vidutiniškai šuo gyvena apie 13 metų, retais atvejais gali sulaukti net ir 18 metų amžiaus.

Kas lemia šuns gyvenimo trukmę?

VeterinarijaVisų pirma, šuns gyvenimo trukmė priklauso nuo augintinio ūgio. Maži šunys gyvena beveik pusantro karto ilgiau nei didelių veislių augintiniai. Apskritai, didelis ir stambus šuo, sulaukęs 5-erių metų, laikomas jau gana senyvo amžiaus, tuo tarpu maži ir smulkūs šuniukai senti pradeda sulaukę 6–7 metų. Gyvūno amžius priklauso ir nuo lyties. Kaip teigia veterinaras, patelės gyvena ilgiau nei patinai.

Gyvenimo trukmei labai svarbi šuns veislė. Ne visi dideli šunys gyvena trumpai. Lygiai taip pat negalima teigti, kad visi mažaūgiai šuniukai gali sulaukti 15-os metų amžiaus. Pvz., dobermanas gali išgyventi daugiau nei 13–15 metų, o gana panašaus sudėjimo bokseris dažniausiai gyvena vos 10 metų.

Rūpinkitės šuns sveika, fiziniu aktyvumu, mityba

Šuns gyvenimo trukmė tiesiogiai priklauso ir nuo to, kokį dėmesį jis gauna iš savo šeimininkų. Kad augintinis gyventų ilgiau, būtų sveikas ir laimingas, nepamirškite, kad šuniui reikalinga subalansuota mityba, fizinis krūvis, tinkama priežiūra ir pakankamas bendravimas. Greičiausiai nereikia nė sakyti, kad prastos gyvenimo sąlygos (pvz., jei šuo retai eina į lauką arba, priešingai, nėra apsaugotas nuo prastų oro sąlygų, neturi pakankamai erdvės, negauna tinkamo ėdalo, švaraus vandens ir pan.) yra tiesiogiai susijusios su ankstyvomis ligomis. Kad šuo būtų sveikas, jis turi būti vakcinuojamas, saugomas nuo parazitų, reguliariai vedamas pas veterinarą.

Kalbant apie gyvenimo trukmę, būtina kalbėti ir apie pačią gyvenimo kokybę. Vieni šunys praktiškai visa gyvenimą būna sveiki ir laimingi, kiti kenčia įvairias ligas, neišgydytas traumas, parazitus ir pan. Kad pasirūpintumėte gyvūno gerove, reguliariai lankykitės pas veterinarą, stebėkite augintinio savijautą, nuotaiką, būklę. Primename, kad kai kurios veislės turi polinkį vienoms ar kitoms ligoms (pvz., displazijai), todėl reikalauja ypatingo jūsų dėmesio ir rūpesčio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *